Všeobecné informace

Údržba zeleně v obci

Vážení občané,

vzhledem k tomu, že údržba zeleně v naší obci je časově i fyzicky docela náročná, oslovujeme vás opětovně s žádostí o pomoc.

Z důvodu vysoké ceny bychom se rádi vyhnuli provádění údržby zeleně pomocí externí firmy. Disponujeme patřičnou technikou (zahradní traktor, sekačky, křovinořezy, svozové vozidlo, …) a tudíž je možno údržbu nadále provádět svépomocí.

Naši obec chceme čistou a udržovanou a tak se obracíme na vás, občany naší obce, zda je ve vašich silách zajistit údržbu obecních pozemků sousedících s vaší nemovitost. Jedná se např. o zeleň před vaším domem, popř. v blízkém okolí. I tato malá pomoc od každého z nás ve finále velmi pomůže.

Obecní úřad bude nadále zajišťovat sečení velkých ploch v obci pomocí zahradního traktoru, včetně sečení technicky náročnějších ploch pomocí křovinořezů a sekaček.

Pokud by měl někdo z vás zájem o brigádu, rádi ho na údržbu zeleně v obci využijeme.

Jednalo by se o práci na dohodu s tím, že nabízíme zajímavou finanční odměnu:

  • odměna za drobné práce bez obsluhy zahradní techniky (pletí plevele, natírání, aj.)  je ve výši 140 Kč za hodinu
  • za ostatní náročnější práce (sekání traktůrkem, křovinořezy, sekačkou, aj.) nabízíme odměnu 170 Kč za hodinu.

Při dodržení podmínek pro práci na dohodu o provedení práce (DPP), tj. výdělek max. 10 000 Kč hrubého měsíčně a max. 300 hodin za rok, je daň pouze ve výši 15 % (daň z příjmu).

Zájemci o práci se mohou hlásit osobně v úředních hodinách na obecním úřadě, e- mailem, popř. telefonicky u starosty nebo místostarosty obce.

 

 

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
2023-udrzba-zelene-v-obci.pdf 212.2 Kb