Obec Jivina u Berouna

Kniha návštěv

Kniha návštěv

Aktivně se snažíme zamezit zasílání SPAMu, který je zasílán do našich stránek. Proto prosíme, odpovězte jednou číslicí na následující otázku:

Červená, zelená, modrá, bíla a hnědá. Kolikátá je hnědá?

1-30 | 31-36 |
02.01.2017 starosta

Dobrý den, letecké snímky máme z roku 2013. Jedná se o 3 různé letecké pohledy ve formátu A3 za cenu 200,-Kč. Kroniku obce jsme v minulosti digitalizovali na CD, zjistím zda je ještě nějaké CD k dispozici.

01.01.2017 Věra Hošková verka.hoskova@seznam.cz

Dobrý den,je u Vás možnost zakoupení, nějakého CD ne DVD o Vaší obci ? A nebo aktuální letecké mapy ? Děkuji za odpověď.

14.02.2016 Smetanovás smetanova86@seznam.cz

Bohužel jste nic nepochopili. Nevidíte dál než na konec Jiviny.S pozdravem Čest vaši práci.

12.02.2016 Václav Ungr

Jak jsme již informovali na našich stránkách, každý občan si může podat žádost o průjezd prostřednictvím online žádosti na stránkách VLS. Pokud s tím máte problém, rád Vám o úředních hodinách pomůžu. Starosta.

11.02.2016 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Nevím, proč by vjezd do CHKO měl řešit zákon. Okolo Berouna v Českém krasu je taky CHKO a normálně se tam jezdí. A jestli vám připadá zbytečné leštit kliky na vyšších místech, tak nevím, za co berete odměnu. Vy především byste měli hájit zájmy občanů obce a toto je hodně velký zájem! Vždyť kolik lidí jezdí do práce, k lékaři a nebo třeba k příbuzným. Toto je větší zájem, než nová fasáda na obecním úřadě!

26.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Odpověď pro paní Smetanovou: ohledně průjezdu přes CHKO Brdy jsem byl pravidelně v kontaktu se starosty okolních obcí (Olešná, Zaječov, Chaloupky, Komárov). Neoficiální informace , že by měly povolenky vydávat jednotlivé obce, tedy ve finále neplatí. Jinak jsme samozřejmě posílali oficiální dopisy o vyjádření ohledně průjezdu na VLS ČR a Správu CHKO Brdy, prozatím bez odpovědí. Vzhledem k tomu, že naše obec nesousedí s CHKO Brdy a tudíž nemá v CHKO Brdy ani katastrální území jsme dopisy na vyšší místa neposílali. Povolení vjezdu by mělo být dané zákonem a leštit kliky na vyšších místech nám přišlo zbytečné.

26.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Pro žádost o povolení k vjezdu na účelové komunikace v lokalitách ve správě VLS slouží přehledný elektronický systém, prostřednictvím kterého mohou zájemci svou žádost vyřídit on-line. Formulář pro zadávání žádosti o povolení k vjezdu do lesa je jednoduchý a obsahuje pole s nápovědou. Zájemci jej naleznou na webu www.vls.cz v sekci "Pro veřejnost" http://rezervace.vls.cz . Každá žádost bude z hlediska oprávněnosti vjezdu individuálně posouzena. VLS vydávají povolenky k vjezdu do lesa v lokalitách mimo vojenské újezdy, k vjezdu do výcvikových prostor Armády ČR musí zájemci směřovat žádosti na místně příslušné újezdní úřady. Odkazy na jejich internetové stránky naleznete zde (http://www.acr.army.cz/struktura/generalni-stab/urady-vojenskych-ujezdu-10895/). VLS tak vydávají povolenky k vjezdu především do bývalých výcvikových prostor Ralsko a Brdy, a také do okrajových částí v okolí stávajících újezdů. Povolení k vjezdu do CHKO Brdy je pak vydáváno VLS v součinnosti s Agenturou ochrany přírody a krajiny ČR.

25.01.2016 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Prosím můžete mi odpovědět na mou poslední otázku? Kolik jste napsali a poslali mailů na odpovědná ministerstva a kolikrát jste navštívili senátora za náš obvod? Zaječov se určitě o povolenky s nikým dělit nebude a proč by měl být průjezd CHKO Brdy na povolenky?

25.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Dobrý den, kryt patří pod katastrální území Újezd u Cerhovic. Každopádně vstup dovnitř volný není. Pro bližší informace kontaktujte starostku obce Újezd, paní Frühaufovou, tel. 311577562, 724181070.

23.01.2016 Marie Černá lormanova@sezanm.cz

Prosím o informaci, zda je možné navštívit partizánský bunkr, podívat se dovnitř? Chtěli bychom s dětmi v pátek 29.1.přijet do Újezdu a odtud pěšky k bunkru. Pokud by to nebylo možné teď v zimě, prosím o kontakt třeba na léto. Děkuji Marie Černá

15.01.2016 Smetanová smetanova86@seznam.cz

No jo, ale to je Zaječov. A my jsme občané Jiviny. Kolik dopisů nebo mailů jste poslali na určitá ministerstva? Kolikrát jste navštívili senátora za náš okres? Myslíte, že Zaječov dá povolenky někomu jinému? Vždyť je tam přes tisíc obyvatel.

08.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Jsou 2 varianty: 1) povolenky by vydávaly VLS 2) jednotlivé obce by od VLS dostaly určitý počet povolenek a ty by poté vydávaly občanům obce. Dle informací od paní Nezbedové by Zaječov mohl dostat kolem 100 ks. Jedná se zatím o neoficiální informace a nikdo zatím 100% není, jak to nakonec dopadne.

08.01.2016 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Jestliže bude komunikace Zaječov - Obecnice vyjmuta z CHKO, tak na co se budou vydávat povolenky? A které obecní úřady by vydávali povolenky? To by asi znamenalo, že počet povolenek bude omezen?

07.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Dle neoficiálních informací se v současné době připravuje ze strany Správy CHKO Brdy zahájení správního řízení pro vyjmutí komunikace Zaječov-Obecnice z prostoru, kde platí podmínky CHKO. Po nabytí právní moci tohoto rozhodnutí je teprve možné ze strany Vojenských lesů a statků povolit průjezd před uvedenou komunikaci. Dle nepotvrzených informací od starostky ze Zaječova by vlastní povolenky vydávaly jednotlivé obecní úřady dotčených obcí. Bližší informace by mohly být k dispozici koncem ledna.

05.01.2016 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Ale tady jde o to, abyste vy jako představitelé občanů ,byli v kontaktu s úředníky, kteří o tomto rozhodují. Jestliže někdo z Prahy rozhodne o tom, že Brdy budou neprůjezdné, tak vy sklapnete podpatky a už se o tom nebude dál jednat?

04.01.2016 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Dobrý den, od nového roku platí bez výjimky úplný zákaz vjezdu do vojenského prostoru. Platnost všech vydaných povolení ke vstupu a vjezdu na území vojenského újezdu končí dnem 31. prosince 2015 a již NEBUDOU prodlužovány. Oficiální informaci o možném povolení vjezdu bychom měli získat max. do poloviny ledna.

29.12.2015 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, zda jste ve spojení se zaječovskou starostkou ohledně povolení průjezdu přes nově vznikající CHKO Brdy. Nebo vás tento problém nezajímá? Ptám se proto, abychom my, občané Jiviny nemuseli CHKO objíždět a zaječovští občané mohli přes Brdy jezdit jenom na základě toho, že jejich obec sousedí s CHKO. Nikde jinde vjezd do CHKO zakázán není, tak také něco udělejte pro občany této obce.

29.12.2015 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat, zda jste ve spojení se zaječovskou starostkou ohledně povolení průjezdu přes nově vznikající CHKO Brdy. Nebo vás tento problém nezajímá? Ptám se proto, abychom my, občané Jiviny nemuseli CHKO objíždět a zaječovští občané mohli přes Brdy jezdit jenom na základě toho, že jejich obec sousedí s CHKO. Nikde jinde vjezd do CHKO zakázán není, tak také něco udělejte pro občany této obce.

10.11.2015 Václav Ungr obec.jiivna@gmail.com

Do článku popisující situaci ohledně nových voleb do Zastupitelstva obce Jivina byly přidány písemné rezignace odstoupených členů zastupitelstva obce. Starosta obce.

07.11.2015 Josef Srp jsveduto@seznam.cz

Hezký den,mrzí mne že pan starosta neuvádí na obecních stránkách důvod, proč nastala v zastupitelstvu taková patová situace a musí dojít k novým volbám v Naší obci.Na veřejném zasedání byly přečteny písemné rezignace obou odstupujících členů zastupitelstva tak nevím proč nejsou tyto důvody uvedeny na stránkách obce.Ještě bych zde chtěl připomenout,že odstoupili ti, kteří měli ve volbách nejvíc hlasů. Děkuji a přeji hezký den.

03.06.2015 Lukáš Hrnčíř l.lukashrncir@gmail.com

Máte hezkou obec.

08.08.2013 Zuzana Svobodová zuza748@centrum.cz http://www.1pojistenionline.cz

Obrec Jivira je velice pěkná, moc se líbí.

19.07.2013 Josef Srp jsveduto@seznam.cz

Výbor SDH Jivina zve všechny spoluobčany na oslavy 90. výročí založení SDH Jivina, které se konají 31.8.2013. Pozvánka s programem k nahlédnutí na stránkách obce. Těšíme se na Vaši návštěvu a podporu Hasičů.

03.06.2013 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Dobrý den, pro úpravu webových stránek obce využíváme redakční systém od firmy W Partner s. r. o., http://www.strankyproobce.cz/

28.05.2013 Martin U. http://www.opravdovapujcka.cz/

Zdravím. Hezké webové stránky, dobrá práce! Prosím v jakém systému tento web běží?

24.01.2013 Václav Ungr obec.jivina@gmail.com

Dobrý den. Na jedné z pracovních porad zastupitelů obce jsme se rozhodli zprávy o činnosti OÚ nadále již nezveřejňovat (v minulosti nám to několikrát způsobilo zbytečné komplikace). Občan má možnost do veškerých příloh ze zasedání nahlédnout v úředních hodinách v kanceláři OÚ. Starosta obce.

17.01.2013 Smetanová smetanova86@seznam.cz

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat, proč není uveřejněna zpráva o činnosti OÚ a zastupitelstva z třetího a čtvrtého veřejného zasedání na webových stránkách.Děkuji za brzkou odpověď.

07.08.2011 Mráček Petr mrak.petr@seznam.cz

Dobrý den, studováním předků jsem zjistil, že pochází z Vaší vesničky, poradíte mi zda se Vás v obci neobjevují potomci se jménem Mráček-Mraček(praděda Franz-František Serafín narozený 17.7.1880 v Jivině), jeho otcem byl Mráček Jan -pilař z Jiviny p.21, měl za manželku Hrabákovou-Mráčkovou Johannu, její rodiče otec Hrabák Josef z Jiviny a matka Kratochvílová-Hrabáková Benigna z Kvaně poblíž Jiviny. Děkuji za odpověď, nebo kontakt. V zastupitelstvu je nějaký p.Hrabák, možná on je vzdálený příbuzný?? Děkuji za pomoc Mráček Petr Chomutov 731483970

19.03.2010 Danka piskle77@seznam.cz

Dobrý večer,po dlouhé době jsem navštívila vaše stránky,moc se mi líbí,krásný vzhled stránek a nádherné fotografie zimní krajiny,máte nádhernou zimu jako v pohádce.Přeji mnoho úspěchů a ještě více krásných fotografií.Danka

08.02.2010 Jiřina Nová ce.centrum@seznam.cz

Moc hezké stránky, jen škoda, že fotogalerie není doplňována o nové fotografie z různých akcí, které se ve Vaší obci jistě konají. Hezký den Jiřina Nová


Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes je: 25.04.2018

Svátek má: Marek

aktuality

Pozvánka na veřejné zasedání
více
Závěrečný účet obce za rok 2017
více
Očkování psů
více
Staročeské Máje
více
Zákaz zalévání pitnou vodou
více
Svoz bio odpadu
více
Pešíkův pochod 2018
více
Zvýšené nároky odběru vody
více
Veřejná vyhláška - daň z nemovitosti
více
XXI. POUŤ DO SV. DOBROTIVÉ
více
Smokeman - radí a informuje
více
Splatnost poplatků v roce 2018
více
Nabídka internetového připojení
více

anketa