Všeobecné informace

Sběrný dvůr v Hořovicích

info z 9.10.2020 - od soboty 10.10 je sběrný dvůr otevřen každé út a čt od 8 do 16 hod a sobotu od 8 do 12 hod.

Vážení občané,

dne 19.8.2020 jsme obdrželi upřesňující informace o možnosti ukládání odpadů na sběrném dvoře v Hořovicích

             Vážené starostky, vážení starostové, kolegyně, kolegové!

Na našem posledním setkání dne 29. 6. 2020 jsem dostal od Vás za úkol (sám se k němu přihlásil) podat aktuální, tedy upřesněné informace o provozu sběrného dvora (a režimu v něm) v Hořovicích.

Pod delším administrování se situace vyjasnila a podle informací projektové manažerky Státního Fondu životního prostředí, který nám dotaci na sběrný dvůr poskytl, i dalších odborných konzultací je možno:

  1. Rozšířit počet partnerských obcí tohoto projektu (tedy nad původních deset) na všechny obce DSO Mikroregionu Hořovicko, jejichž občané, popř. živnostníci, budou mít odběr a uložení různých odpadů v hořovickém sběrném dvoře zdarma
  2. Obec sama, tedy jako právnická osoba, není součástí dotačního projektu, a za případné ukládání odpadů v hořovickém sběrném dvoře platí poplatek dle schváleného ceníku. Zdarma je to toliko pro občany, kteří prokáží své trvalé bydliště v některé z partnerských obcí.
  3. Po dobu nemoci odpovědné pracovnice sběrného dvora paní Jany Vacherlohnové platí dočasně nouzový režim s provozními hodinami úterý a čtvrtek od 8 do 16 hodin a mírně omezený je také sortiment odebíraných materiálů, viz aktuální ceník v příloze. (Odhadem ještě do konce srpna.)

Pozn: O rozšíření provozních hodin dle provozního řádu Vás včas uvědomíme, případně sledujte naše internetové stránky sběrného dvora v Hořovicích.

Kontaktní osoba: Ing. Jaroslav Pelán  603 743 861         (popř. sběrný dvůr:  606 107 695)    

                       Děkuji a zdravím Vás!     Ondřej Vaculík  (předseda DSO Hořovicko)      

   

původní informace o možnosti zdarma ukládat odpad na sběrný dvůr v Hořovicích platila, dle nové informace od Města Hořovice, jen po dobu zkušebního provozu, který již "bohužel" skončil. V současné době je sběrný dvůr již zkolaudován a ukládání odpadů bude zpoplatněno dle oficiálního ceníku, který bude v brzké době k dispozici.

Václav Ungr, starosta obce

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
cenik-odpadu-sd-horovice-v-dobe-nemoci.pdf 106.9 Kb
sberny-dvur-horovice.pdf 210.1 Kb